O FIRMIE

Firma ALMOT rozpoczęła swoją działalność w 1983 roku. Znana jest jako producent aluminiowych komponentów motoryzacyjnych
oraz importer i dystrybutor szerokiej gamy części i akcesoriów motocyklowych i rowerowych.

Aktualnie w firmie zatrudnionych jest ponad siedemdziesięciu wysokokwalifikowanych specjalistów. Naszym atutem jest produkcja najwyższej jakości tłoków oraz cylindrów, jakkolwiek pełen asortyment ofertowy zawiera się w liczbie blisko dwustu aluminiowych artykułów, głównie do motocykli i motorowerów.

Wypracowana w okresie ćwierćwiecza renoma oraz zaufanie kontrahentów pozwalają nam poszczycić się listą odbiorców przekraczającą sześćset adresów krajowych. Wysoka jakość naszej produkcji została doceniona również poza granicami Polski. Wyroby opatrzone logo ALMOT są wysoce cenionym towarem na rynkach Europy, Afryki i USA.

Niezwykle dynamiczny rozwój firmy obrazowo potwierdzają wskaźniki wzrostu eksportu – jego udziały w 1994 roku wynosiły 35%, natomiast w 2008 eksport wzrósł do blisko 75% wartości produktów.

Istotnym powodem do dumy jest dla nas fakt zaakceptowania naszych wyrobów przez wyjątkowo wymagające i bezkompromisowe rynki
– niemiecki i amerykański.

Osiągnięcia:

  • Rok 1999 uzyskany tytuł Firma FAIR PLAY
  • Rok 2002 nadany w Brukseli przez TÜV Cert certyfikat jakości ISO 9001:2000.
  • Rok 2003 uzyskanie tytułu SOLIDNA FIRMA w ramach programu BIAŁA LISTA.
  • Rok 2008 uzyskanie międzynarodowej nagrody Leader in Prestige and Quality 2008

Aby stosownie zaakcentować jubileusz dwudziestopięciolecia postanowiliśmy rozpocząć nowy rozdział w strukturach zadaniowych firmy ALMOT.

Po okresie dwuletnich przygotowań, jako bezpośredni importer, wprowadziliśmy na rynek nową markę jednośladów – skutery FERRO.

Nasze bogate doświadczenia w dziedzinie metalurgii oraz budowy jednośladów pozwalają nam zadeklarować wprowadzenie na polski rynek najlepszych jakościowo pojazdów. Starannie i selektywnie wybrane, zostały wyposażone w najlepsze dostępne w tej klasie podzespoły. Wszystkie zespoły napędowe naszych jednośladów zasilane są japońskimi gaźnikami MIKUNI, względnie DENI. Zastosowaliśmy akumulatory YUASA JAPAN oraz paski napędowe amerykańskiej firmy GATES.

Starając się sprostać wysokim wymaganiom rynku na samym wstępie narzuciliśmy wszystkim naszym działaniom ogromny reżim jakościowy.

Tworząc markę FERRO oddajemy w Państwa ręce ofertę bardzo atrakcyjnych stylistycznie skuterów o najwyższej w swojej klasie jakości. Posiadamy – sygnowane marką FERRO – kaski, kurtki, rękawice pozwalające nadać każdemu z użytkowników skuterów FERRO indywidualny i niepowtarzalny image.

W kooperacji z włoską firmą MOTOM z siedzibą w Mediolanie, ALMOT jako jedyna krajowa firma wprowadza na polski rynek skutery reaktywowanej, legendarnej już marki LAMBRETTA. Zaprojektowane z uwzględnieniem najnowszych rozwiązań technologicznych pojazdy
o pojemności 50ccm i 125ccm nawiązują do klasycznej, wręcz kultowej linii włoskich skuterów. W kraju dostępne są wyłącznie w sieci naszych dealerów.

Wszystkie działania związane z dystrybucją skuterów FERRO zostały poprzedzone starannym przygotowaniem wyspecjalizowanych
i profesjonalnych punktów serwisowych. Jesteśmy kompleksowo zaopatrzeni w części zamienne. W naszym magazynie znajduje
się 100% asortymentu części zamiennych, które skutecznie zabezpieczają obsługę serwisową.

Wszystkie te czynniki pozwalają nam twierdzić, że na polski rynek skuterów wszedł nowy, mocny gracz marka FERRO BY ALMOT.